Paulo Coelho – Simyacı En Güzel Sözler

Kendi kişisel menkıbesini (yazgı) gerçekleştirmek isteyen insanlar için yazılmış büyüleyici bir kitap Simyacı. Belki de defalarca okunup kendine ders çıkarılması gereken bir hikayesi var. İşte bu güzel hikayeden hayatımıza dair altını çizdiklerimizi derledik. En güzelini sizlerin seçimiyle belirliyoruz.


 1. Sizce hayata dair en güzel dersi sunan alıntı hangisi?

  1. Yüreğin neredeyse hazinen ordadır.
  2. Her arama bir karşılaşma anıdır.
  3. Bir gün en yaşlı (ve en ürkütücü) kahin, deveciye neden bu kadar gelecekle ilgilendiğini sormuştu. -Bir şeyler yapabilmek için, diye yanıtlamıştı deveci. Ve olmasını istemediğim şeyleri tersine çevirmek için. - O zaman bu senin geleceğin olmaz ki, diye yanıtladı kahin.
  4. Her zaman şimdide yaşamayı bilirsen mutlu bir insan olursun.
  5. Endülüs ovaları ile arasında vapurla iki saatlik bir mesafe vardı ama piramitler ile aradında çöl vardı. Delikanlı durumu baska bir açıdan da görebileceğini düşündü. Aslında simdi hazinesine iki saat daha az uzaklıktaydı. Bu iki saatlik menzile varmak için aşağı yukarı bir yıl harcamış olsa bile..
  6. Kimse kendi hayatını nasıl yaşaması gerektiğini bilmez..
  7. Hepimiz gençken kişisel menkıbemizin (yazgı) ne olduğunu biliriz. Hayatın bu döneminde herşey açık seçiktir, her şey mümkündür ve hayal kurmaktan, hayatında gerçekleştirmek istediği şeylerin olmasını istemekten korkmaz. Ama zaman geçtikçe gizemli bir güç Kişisel Menkıbe’nin gerçekleştirilmesinin olanaksız olduğunu kanıtlamaya çalışır.
  8. Kendi kişisel menkıbesini gerçekleştirmek insanın biricik gerçek yükümlülüğüdür. Her şey bir ve tek şeydir. Ve bir şey istediğin zaman, bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar.
  9. Ben de herkes gibiyim: Dünya gerçeklerine oldukları gibi değil de olmalarını istediğim gibi bakıyorum.
  10. Kötülük dedi Simyacı, insanın ağzından giren şeyde değildir. Kötülük oradan çıkandadır.
  143 oy
  Sonucunuzu Paylaşın


Paulo Coelho – Simyacı En Güzel Sözler

EnBilist'e Giriş Yap

EnBilirler Arasına Katıl!

Henüz bir hesabınız yok mu?
Üye Olmak İçin Tıkla

Şifrenizi Sıfırlayın

Üye Olmak İçin Tıkla

Enbilist Topluluğuna Katılın

Captcha!
İçerik Türünü Seçin
Anket/Duellist
Enleri Belirlemek için Anket/Duellist'ini Oluştur
Ekleme Yapılabilir Liste/EnBilist
Ekleme Yapılabilir Liste/EnBilist